שיעורים פרטיים – כמה זה עולה לנו?

שיעורים פרטיים – כמה זה עולה לנו?

שיעורים פרטיים – כמה זה עולה לנו?

שיעורים פרטיים הם לצערנו חלק אינטגרלי ממערכת הלימודים. בכל משפחה יש לפחות ילד אחד שנזקק לתגבור מעבר לשעות הלימודים.

עלות השיעורים הפרטיים עלולה להגיע לאלפי שקלים בשנה.

איך עושים את זה יותר טוב ובפחות כסף?

 1. "פורטל תלמידים – שיעורים פרטיים חינם ברשת לתלמידי חטיבות ביניים ותיכון" אתר אינטרנט המספק שיעורים פרטיים ללא עלות. האתר הוקם על ידי משרד החינוך. הנגישות והזמינות של האתר קלים לכל ילד. כתובת האתר:   https://homework.lnet.org.il/

 2. "הענן החינוכי" כל השירותים המתוקשבים לבתי הספר שקיימים, כולל  למידה בקבוצות שיעורים פרטיים ועוד..  כתובת האתר: http://sites.education.gov.il/cloud/home/Pages/default.aspx

 3. לימודים בזוגות: כשהבן שלי היה צריך תגבור באנגלית, מצאתי עוד חבר לכיתה שנזקק לסיוע בתחום זה. חברנו יחד למורה פרטית: המפגש עם החבר הוריד את ההתנגדות לשיעור, המוטיבציה לעזור ותחרות סמויה בניהם יצרה אפקט למידה וכמובן שעלות השיעורים ירדה משמעותית.

 4. אקדמיית "קהאן" הינו פרויקט של עמותת "כאן עכשיו", ארגון בשליחות ללא מטרות רווח. חזון העמותה הוא לשנות לטובה את פני החינוך על ידי מתן השכלה ברמה הגבוהה ביותר, בחינם, לכל אחד, ובכל מקום.   אני-10 הינה עמותה ללא מטרות רווח וחזונה הוא לשפר את פני החברה בישראל באמצעות צמצום הפערים בחינוך, הנגשת הידע לכל סוגי התלמידים במערכת החינוך ובכך לגרום ליותר ילדים להגיע מוכנים לאוניברסיטאות ולהצליח מקצועית וכלכלית בחייהם הבוגרים.  כל מקורות האתר זמינים לכל אדם! כאן תוכלו:

  1. ללמוד מה שמעניין אתכם ומתי שנוח לכם

  2. לעצור את השיעור בכל רגע או לחזור עליו שוב, כמה שתרצו

  3. לפתור תרגילים עם הנחיה מודרכת

  4. להתקדם בחומר הלימוד לפי הקצב שלכם

http://ani10.org/category/%D7%9B%D7%99%D7%AA%D7%94-%D7%98/

http://www.hebrewkhan.org/#science

 1. עלות השיעור: ככל שהניסיון, הותק, והביקוש של המורה גבוהים יותר – כך עלות השיעור גבוהה יותר. הרבה פעמים נעזרנו בשרותיהם של סטודנטים בעלי ידע נדרש , זמן וסבלנות, שהיו מתחברים לילדים מקצועית ואישית. עלות השיעורים של סטודנטים נמוכה משמעותית והתוצאה במרבית המקרים זהה.

 2. הורים : נכון, יש פחות סבלנות, זמן וקשב. אבל מה עם ההזדמנות לשבת עם הילד, לתרום לו מהידע שלנו, להראות לו שאנחנו שמחים לסייע לו עם החומר הנלמד? תכינו כוס קפה טוב, תפנו את הילדים האחרים לעיסוקים שלהם ותשקיעו. לא רק יתרונות הוריים יש למהלך. יש פה גם חסכון משמעותי.

 3. קבוצות לימוד : הרבה מאוד אפשרויות לקבוצות לימוד קיימות בכל עיר: בין עם של חברות פרטיות או של העיריות/מועצות מקומיות. הלימוד בקבוצה קטנה משמעותית קל יותר מלימוד בכיתה גדולה. נכון שאין זה שיעור פרטי אבל עלותו זולה יותר ובמרבית המקרים השעות הפרונטליות והפרטניות גדולות יותר כל חודש.

 

והכי חשוב, שיהיה בהצלחה!