לפעמים חלומות מתגשמים

לפעמים חלומות מתגשמים

שהייתי ילדה קטנה הי לי חלומות גדולים: רציתי ללמוד מחול, ללמוד לנגן על גיטרה, לסיים בגרות במגמה ביולוגית, לעשות שירות צבאי משמעותי, טיול אחרי צבא, ללמוד באוניברסיטה, להכיר את גבר חלומותיי ולהתחתן בחתונה מפוארת, לצאת לירח דבש מטורף, להקים משפחה, לקנות בית, למצוא עבודה טובה ועוד ועוד.

חלק מהחלומות התגשמו, על חלק ויתרתי. אבל במעלה הדרך גיליתי שלחלומות יש מחיר, לא רק אישי אלא גם כלכלי ואם לא אתכנן נכון את צעדיי, החלומות שלי לא יתגשמו.

הצבת יעדים והשגתם ובכלל כל צעד בחיים שאנחנו עושים ונרצה לעשות בעתיד מלווים בתכנון מעשי: לימוד לקראת מבחן, רשימת מצרכים לקניה שבועית בסופר, ארגון מזוודות קראת חופשה ועוד. כל אלו לדוגמא, דורשים תכנון מראש: מה מהחומר הלימודי אנחנו כבר מכירים, אלו מצרכים חסרים בבית, מה מזג האוויר באתר הנופש ומה יש להביא איתנו מראש.

אך האם אנחנו מתכננים גם את צעדנו הכלכליים? אנחנו באמת יודעים מה יש לנו? כמה כסף למחיה צריכים אנחנו בהווה ולעתיד? האם אנחנו מודעים לצורך? האם אנחנו עושים עם זה משהו? לא תמיד.

תכנון בכל תחומי החיים מביא אותנו בהכרח להשגים טובים יותר. בדוק.

כך גם עם ההתנהלות הכלכלית שלנו: תכנון נכון מראש יוכל להביא אותנו למקומות כלכליים טובים יותר ליחידים ו/או למשפחות. יציאה מהמינוס, דרך חסכון לטווח ארוך עבור הילדים, חסכון פנסיוני לגיל השלישי, קניית נכס נוסף להשקעה פסיבית, הצורך והרצון להגיע לרווחה כלכלית אישית ומשפחתית. מכל נקודה בה אנו נמצאים, בתכנון נכון ובעמידה בו עד כמה שנוכל, נצליח תמיד לעלות למדרגה כלכלית גבוהה יותר מזו שאנחנו נמצאים בה.

אין זה תמיד קשור לגודל ההכנסה, שהרי גם בעלי הכנסה גבוהה מהממוצע נמצאים לעיתים בסחרור חובות או קושי כלכלי, ובעלי הכנסה נמוכה יחסית המתנהלים נכון ישנים שקט בלילה.

האם זה בשמים? לא. תלוש מהמציאות? ממש לא.

עובדה היא שמאות משפחות נמצאות במקום כלכלי טוב יותר, יציב וחזק יותר מהמקום בו היו בעבר.

מה נדרש? לא לפחד! לקרוא ולבחור רק את מה שנכון ומתאים לתא המשפחתי שלך: לילדך, הוריך, וכמובן לך.

אין הכוונה לחנך או להטיף מוסר, אלא לשתף אתכם בנסיון האישי שלי ובאלה של המשפחות הרבות אותן ליוויתי לאורך השנים.

ותאמינו לי, שאפשר גם אחרת.

|June 16th, 2014|לפעמים חלומות מתגשמים|סגור לתגובות