חשוב לדעת

31 08, 2018

שיעורים פרטיים – כמה זה עולה לנו?

שיעורים פרטיים – כמה זה עולה לנו?
שיעורים פרטיים הם לצערנו חלק אינטגרלי ממערכת הלימודים. בכל משפחה יש לפחות ילד אחד שנזקק לתגבור מעבר לשעות הלימודים.
עלות השיעורים הפרטיים עלולה להגיע לאלפי שקלים בשנה.
איך עושים את זה יותר טוב ובפחות כסף?

"פורטל תלמידים – שיעורים פרטיים חינם ברשת לתלמידי חטיבות ביניים ותיכון" אתר אינטרנט המספק שיעורים פרטיים ללא עלות. האתר הוקם על ידי משרד החינוך. הנגישות והזמינות של האתר קלים לכל ילד. כתובת האתר:   https://homework.lnet.org.il/

"הענן החינוכי" כל השירותים המתוקשבים לבתי הספר שקיימים, כולל  למידה בקבוצות שיעורים פרטיים ועוד..  כתובת האתר: http://sites.education.gov.il/cloud/home/Pages/default.aspx

לימודים בזוגות: כשהבן שלי היה צריך תגבור באנגלית, מצאתי עוד חבר לכיתה שנזקק לסיוע בתחום זה. חברנו יחד למורה פרטית: המפגש עם החבר הוריד את ההתנגדות לשיעור, המוטיבציה לעזור ותחרות סמויה בניהם יצרה אפקט למידה וכמובן שעלות השיעורים ירדה משמעותית.

אקדמיית "קהאן" הינו פרויקט של עמותת "כאן עכשיו", ארגון בשליחות ללא מטרות רווח. חזון העמותה הוא לשנות לטובה את פני החינוך על ידי מתן השכלה ברמה הגבוהה ביותר, בחינם, לכל אחד, ובכל מקום.   אני-10 הינה עמותה ללא מטרות רווח וחזונה הוא לשפר את פני החברה בישראל באמצעות צמצום הפערים בחינוך, הנגשת הידע לכל סוגי התלמידים במערכת החינוך ובכך לגרום ליותר ילדים להגיע מוכנים לאוניברסיטאות ולהצליח מקצועית וכלכלית בחייהם הבוגרים.  כל מקורות האתר זמינים לכל אדם! כאן תוכלו:

ללמוד מה שמעניין אתכם ומתי שנוח לכם

לעצור את השיעור בכל רגע או לחזור עליו שוב, כמה שתרצו

לפתור תרגילים עם הנחיה מודרכת

להתקדם בחומר הלימוד לפי הקצב שלכם

http://ani10.org/category/%D7%9B%D7%99%D7%AA%D7%94-%D7%98/

http://www.hebrewkhan.org/#science

עלות השיעור: ככל שהניסיון, הותק, והביקוש של המורה גבוהים יותר – כך עלות השיעור גבוהה יותר. הרבה פעמים נעזרנו בשרותיהם של סטודנטים בעלי ידע נדרש , זמן וסבלנות, שהיו מתחברים לילדים מקצועית ואישית. עלות השיעורים של סטודנטים נמוכה משמעותית והתוצאה במרבית המקרים זהה.

הורים : נכון, יש פחות סבלנות, זמן וקשב. אבל מה עם ההזדמנות לשבת עם הילד, לתרום לו מהידע שלנו, להראות לו שאנחנו שמחים לסייע לו עם החומר הנלמד? תכינו כוס קפה טוב, תפנו את הילדים האחרים לעיסוקים שלהם ותשקיעו. לא רק יתרונות הוריים יש למהלך. יש פה גם חסכון משמעותי.

קבוצות לימוד : הרבה מאוד אפשרויות לקבוצות לימוד קיימות בכל עיר: בין עם של חברות פרטיות או של העיריות/מועצות מקומיות. הלימוד בקבוצה קטנה משמעותית קל יותר מלימוד בכיתה גדולה. נכון שאין זה שיעור פרטי אבל עלותו זולה יותר ובמרבית המקרים השעות הפרונטליות והפרטניות גדולות יותר כל חודש.

 
והכי חשוב, שיהיה בהצלחה!

19 06, 2018

אריכות חיים

הפעם הטיפ לא רק לכל אחד מאיתנו אלא שאנחנו מחוייבים להיות שגרירים גם להורינו.

כאשר בני זוג פותחים חשבון בנק משותף, שניהם יכולים לקבל עליו מידע, אך הם יכולים לבצע פעולות רק כאשר שני השותפים מסכימים לפעולה. כאשר אחד מבני הזוג הולך חלילה לעולמו, רכושו עובר ליורשים שלו, ויחד עם הרכוש גם זכויות הפעולה בחשבון המשותף. במצב כזה, בן הזוג שנותר בחיים עדיין יכול לבצע פעולות בחשבון המשותף, אך רק אם יורשיו של בן הזוג שנפטר מאשרים את הפעולה גם הם.

כאשר הירושה עוברת לבניהם ובנותיהם של בני הזוג, המצב בעייתי פחות, אך במקרים רבים חלק מהירושה עובר לגופים שונים, כמו ארגוני צדקה או מבנים ציבוריים. במקרה כזה בן הזוג שנשאר חייב לקבל את הסכמתו של הגוף שחולק איתו את החשבון המשותף כדי לבצע כל פעולה, לא משנה כמה פשוטה וחסרת חשיבות היא.

כדי להימנע ממצבים שכאלה, כדאי לחתום על טופס בשם "סעיף אריכות ימים", אשר מעניק לבן הזוג שהאריך ימים ונותר בחיים את זכות הפעולה המלאה בחשבון המשותף, גם ללא הסכמה של היורשים שחולקים איתו את החשבון.

העצמאות הזו בעיקר ברגעים הקשים כל כך – קריטית.

ושנזכה לאריכות ימים 

 

30 08, 2015

כתבות שלי שפורסמו באתר "אמאבא"

הרי הכוונה האמיתית היא שכמה שיותר אנשים ילמדו לחיות נכון בהיבט הכלכלי.
לשם כך  התחלתי לשתף פעולה עם פורטל האינטרנט הגדול "אמאבא".
מוזמנים להינות! (קריאת המאמרים מוזמנים להרחיב את הכתבה)

חוזרים ללימודים? מי אמר חינוך חינם? 

שנה חדשה – התחלה חדשה.

הפיצוץ הגדול

 איפה אתם בחג?

חזרה ללימודים: כמה זה עולה לנו?

כמה תשלמו עבור צלחת מרק?

כסף זה אופי. ארבעת המינים כמשל.

הגיגים על יום כיפור

 

15 07, 2014

ביקרתם השנה אצל רופא השיניים?

כאבה לכם פעם השן?
מה עשיתם? אקמול אחד, ועוד אחד, ועוד אחד… בסוף, במקרה הטוב מגיעים לרופא שיניים והופ, בלי לשים לב יש לנו טיפול שורש.
כי שן כואבת מאותתת לנו שצריך לטפל בה.

המצב הכלכלי, כמו מצב השיניים, מאותת לנו שמשהו לא בסדר וצריך לטפל:משיכת יתר, עודף הלוואות, יותר הוצאות מיכולתנו, אי הפניית כסף לחיסכון, כל אלו סימנים שחייבים לעשות משהו ומהר. שלא נגיע לעקירה..

כי הגיע הזמן לעשות סדר. אי אפשר להדחיק יותר.
גם לכאב שיניים אי אפשר להתרגל.

אני מזמינה אתכם לפגישת יעוץ והכוונה ללא עלות וללא התחייבות.